Kestrel 400mm X 25mm K-vent 903/400/bw buy online at trade prices  feedback | view cart | contact us | faq | home
MyTub - Plumbing, Parts and Spares, Drainage and Heating trade supply specialists
Shopping cart
You have no items
in your trolley.
Contact MyTub for plumbing supplies 0844 556 1818
Plumbing Trade prices delivered to your door
Upto 60% off RRP
Wednesday 13, May 2026
login / register
  Departments
Bathroom & Kitchen Bathroom & Kitchen Supplies
Heating System Supplies Heating System Supplies
Parts and Spares Parts and Spares Supplies
Drainage Above & Below Ground Drainage System Supplies
Above and Below Ground Plastics Above and Below Ground Plastics
Alumasc Steel Rainwater Alumasc Steel Rainwater
Blucher Europipe Range Blucher Europipe Range
Eurocell Soffit and Fascia Eurocell Soffit and Fascia
Geberit Soil Pipe and Fitting Pcni Geberit Soil Pipe and Fitting Pcni
Geberit Waste Pipe and Fittings Pcni Geberit Waste Pipe and Fittings Pcni
General Purpose Duct General Purpose Duct
Gloucester Composites Gloucester Composites
Harmer Cast Iron Floor Drain Harmer Cast Iron Floor Drain
Harmer Outlets Harmer Outlets
Harmer Roof Outlets Harmer Roof Outlets
Hunter Foundry Effect Rainwater Hunter Foundry Effect Rainwater
Hunter Wc Connectors Hunter Wc Connectors
Irrigation Pipe Irrigation Pipe
Kestrel Standard Range Kestrel Standard Range
Konserve Underground Konserve Underground
Lindab Rainwater Lindab Rainwater
Linear Air Pumps Linear Air Pumps
Marley Hdpe Range Marley Hdpe Range
Marley Rainwater Ex Da10 Marley Rainwater Ex Da10
Mcalpine Metalic Traps and Waste Mcalpine Metalic Traps and Waste
Miscellaneous Commercial Products Miscellaneous Commercial Products
Papa and Pleura Products Papa and Pleura Products
Polypipe Building Products Sundries Polypipe Building Products Sundries
Polypipe Civils Gas Products Polypipe Civils Gas Products
Polypipe Elegance Range Polypipe Elegance Range
Polypipe Terrain Firetrap Range Polypipe Terrain Firetrap Range
Polypipe Terrain Hdpe Polypipe Terrain Hdpe
Polypipe Terrain Project Slam Stacks Polypipe Terrain Project Slam Stacks
Polypipe Terrain Q Accoustic Polypipe Terrain Q Accoustic
Polypipe Terrain Traps and Pan Connectors Polypipe Terrain Traps and Pan Connectors
Protectaline Frialen Fittngs Protectaline Frialen Fittngs
Pump House Drainage Product Pump House Drainage Product
Quantum Large Diameter Quantum Large Diameter
Terrain Pushfit and Abs Range Terrain Pushfit and Abs Range
Terrain Rainwater Terrain Rainwater
Twinwall Pipe and Fittings Twinwall Pipe and Fittings
Under Pressure Tees Under Pressure Tees
Wavin Certus Above Ground Drainage Wavin Certus Above Ground Drainage
Wavin Certus Products Wavin Certus Products
Wavin Inspection Chambers Wavin Inspection Chambers
Wavin Osma Compact Soil Wavin Osma Compact Soil
Wavin PVC U Soil Wavin PVC U Soil
Wavin UltraRib Large Diameter Drainage Wavin UltraRib Large Diameter Drainage
Welsh Water Framework Welsh Water Framework
Air Conditioning & Refrigeration Supplies Air Conditioning & Refrigeration Supplies
  Manufactures
Manufactures Manufactures list
  Collections
collections Design collections
Home > > > > > >
Kestrel 400mm X 25mm K-vent 903/400/bw
Kestrel Standard Range -  Kestrel 400mm X 25mm K-vent 903/400/bw
29% 29 percent off rrp
Department: Kestrel Standard Range
  KESTREL 400MM X 25MM K-VENT
Manufacture: Kestrel
Kestrel
Code#:
903/400/BW
MyTub Code#: 581891
Free UK delivery
email for overseas delivery charges
Stock Check Kestrel 400mm X 25mm K-vent 903/400/bw check stock here..
Related Kestrel Standard Range Products
Kestrel 150mm Shiplap Cladding 670/150/bw
Related item Kestrel 150mm Shiplap Cladding 670/150/bw
Kestrel 100mm Open V Cladding 671/100/bw
Related item Kestrel 100mm Open V Cladding 671/100/bw
Kestrel 16mm X 150mm Square Fascia
Related item Kestrel 16mm X 150mm Square Fascia
Kestrel 100mm Cladding Butt Joint Cover
Related item Kestrel 100mm Cladding Butt Joint Cover
Kestrel 100mm Vented Open V Cladding
Related item Kestrel 100mm Vented Open V Cladding
Kestrel 9mm Soffit Joint Trim 691/bw
Related item Kestrel 9mm Soffit Joint Trim 691/bw
Kestrel 12mm Quadrant 608/012/bw
Related item Kestrel 12mm Quadrant 608/012/bw
Kestrel 10mm X 300mm Vented Soffit
Related item Kestrel 10mm X 300mm Vented Soffit
Kestrel 400mm X 25mm K-vent 903/400/bw Delivered to your door
Shopping cart
Your Shopping Cart is Empty
Contract Pricing and Quantity Discounts available
  Recently viewed
Kestrel 400mm X 25mm K-vent 903/400/bw kestrel 400mm x 25mm k-vent 903/400/bw
Feedback
...M Roberts
...Bob Annable
...Andrew Crosby
...Mr Jonathan Morris
...Ian Bramhall
Great service, parts arrived on time and they were correct, thank you.
...david jude - david jude
...Paul Regan
...Bryan w Bentley
The order arrived promptly will use again
...Darrall Kitchen
Fantastic service,as always.Fast delivery,good price,what more can i say!
...EcoAppliance
Why choose MyTub Limited for kestrel 400mm x 25mm k-vent 903/400/bw 903/400/BW?
  • Fast deliveries
  • Nationwide UK distribution delivery network
  • Local pickup if required
  • Professional Human Service
  • Pre sales tech advice
  • Second to none after sales service
  • This kestrel 400mm x 25mm k-vent 903/400/bw 903/400/BW is a genuine branded product
  • Worldwide export if required
  • Read what the experts, our customers have to say above.
Price Match Guaranteed
MyTub ltd Plumbing Supplies
      VAT relief for disabled people MyTub is a member of the British Chambers of Commerce
Major credit cards accepted
Verified by VISA
MasterCard SecureCode
MyTub Ltd
61 Victoria Terrace
Whitley Bay
Tyne & Wear
NE26 2QN
Company No. 06352542
VAT number: 917634607
Copyright 2007 - 2026 © MyTub Ltd
Kestrel Drainage