300mm X 6m Ridgiduct Yellow Pe Rb300x6ype buy online at trade prices  feedback | view cart | contact us | faq | home
MyTub - Plumbing, Parts and Spares, Drainage and Heating trade supply specialists
Shopping cart
You have no items
in your trolley.
Contact MyTub for plumbing supplies 0844 556 1818
Plumbing Trade prices delivered to your door
Upto 60% off RRP
Wednesday 13, May 2026
login / register
  Departments
Bathroom & Kitchen Bathroom & Kitchen Supplies
Heating System Supplies Heating System Supplies
Parts and Spares Parts and Spares Supplies
Drainage Above & Below Ground Drainage System Supplies
Ducting and Non Pressure Pipe Fittings Ducting and Non Pressure Pipe Fittings
Naylor Utilities General Purpose Naylor Utilities General Purpose
Naylor Utilities Plastic Ducting Naylor Utilities Plastic Ducting
Nylon Draw Cord James Dewhurst Nylon Draw Cord James Dewhurst
Polypipe Filterfin Drain Polypipe Filterfin Drain
Polypipe Gp Duct 54 200mm Fittings Polypipe Gp Duct 54 200mm Fittings
Polypipe Gp Duct 54 200mm Pipe Polypipe Gp Duct 54 200mm Pipe
Polypipe Nett Ducting Polypipe Nett Ducting
Polypipe Polyduct Pipe Polypipe Polyduct Pipe
Polypropylene Draw Cord Rope Polypropylene Draw Cord Rope
Pulled Duct Bends Pulled Duct Bends
Pvc Duct Draw Cord and Fittings Pvc Duct Draw Cord and Fittings
Rehau Awadukt Rehau Awadukt
Rehau Awadukt Pp Heavy Duty Sewer System Rehau Awadukt Pp Heavy Duty Sewer System
Ridgicoil Pipe and Fittings Ridgicoil Pipe and Fittings
Ridgisewer 400 1050mm Fittings Ridgisewer 400 1050mm Fittings
Air Conditioning & Refrigeration Supplies Air Conditioning & Refrigeration Supplies
  Manufactures
Manufactures Manufactures list
  Collections
collections Design collections
Home > > > > > >
300mm X 6m Ridgiduct Yellow Pe Rb300x6ype
Ridgisewer 400 1050mm Fittings -  300mm X 6m Ridgiduct Yellow Pe Rb300x6ype
Polypipe product
37% 37 percent off rrp
Department: Ridgisewer 400 1050mm Fittings
  300MM X 6M RIDGIDUCT YELLOW PE
Manufacture: Polypipe
Polypipe
Code#:
RB300X6YPE
MyTub Code#: 606426
email for overseas delivery charges
Stock Check 300mm X 6m Ridgiduct Yellow Pe Rb300x6ype check stock here..
Related Ridgisewer 400 1050mm Fittings Products
150mm Ridgiduct Solid Bellmouth Rbbm150
Related item 150mm Ridgiduct Solid Bellmouth Rbbm150
Polypipe 100mm Black Ridgiduct Coupler
Related item Polypipe 100mm Black Ridgiduct Coupler
100mm X 6m Blk Ridgiduct T/w Ducting
Related item 100mm X 6m Blk Ridgiduct T/w Ducting
125mm X 2m Blk Ridgiduct T/w Ducting
Related item 125mm X 2m Blk Ridgiduct T/w Ducting
100mm X 2m Blk Ridgiduct T/w Ducting
Related item 100mm X 2m Blk Ridgiduct T/w Ducting
Polypipe 125mm Black Ridgiduct Coupler
Related item Polypipe 125mm Black Ridgiduct Coupler
Polypipe 225mm X 6m Ridgiduct Blue Pe
Related item Polypipe 225mm X 6m Ridgiduct Blue Pe
4 Way Duct Spacer For 110mm Od Duct
Related item 4 Way Duct Spacer For 110mm Od Duct
300mm X 6m Ridgiduct Yellow Pe Rb300x6ype Delivered to your door
Shopping cart
Your Shopping Cart is Empty
Contract Pricing and Quantity Discounts available
  Recently viewed
300mm X 6m Ridgiduct Yellow Pe Rb300x6ype 300mm x 6m ridgiduct yellow pe rb300x6ype
300mm X 6m Ridgiduct Yellow Pe Rb300x6ype georg fischer cpvc adaptor nipple 723910556 20-1/2
Feedback
Very good service Bend over backwards for there customers Thank you
...simon chambers - SDC Plumbing
...Brian skipper
...Peter Cradock
All good, especially the comms - many thanks and much obliged. Steve
...Stephen L Wakefield
Thanks for a hassle free order and delivery.
...Mr Alan Roper
NIce fast turnaround and quick delivery
...Lee Batehup
...Andy Knowles
...richard middup
Kept very well informed of order statues and swift delivery. Really pleased
...W Tuckey
excellent service, excellent price. delivery date as stated
...M OBRIEN
Why choose MyTub Limited for 300mm x 6m ridgiduct yellow pe rb300x6ype RB300X6YPE?
  • Fast deliveries
  • Nationwide UK distribution delivery network
  • Local pickup if required
  • Professional Human Service
  • Pre sales tech advice
  • Second to none after sales service
  • This 300mm x 6m ridgiduct yellow pe rb300x6ype RB300X6YPE is a genuine branded product
  • Worldwide export if required
  • Read what the experts, our customers have to say above.
Price Match Guaranteed
MyTub ltd Plumbing Supplies
      VAT relief for disabled people MyTub is a member of the British Chambers of Commerce
Major credit cards accepted
Verified by VISA
MasterCard SecureCode
MyTub Ltd
61 Victoria Terrace
Whitley Bay
Tyne & Wear
NE26 2QN
Company No. 06352542
VAT number: 917634607
Copyright 2007 - 2026 © MyTub Ltd
Polypipe Drainage